AKNE TEDAVİSİ

akne tedavisi

Akne, son zamanlarda başlamış olan ve uzun zamandır devam etmiş olan bir cilt problemi olarak ifade edilebilir. Çoğu genç ergenlik dönemlerinde başlamış olan hormonsal değişmelerin etkisi ile yüz ya da vücudun çeşitli yerlerinde gözeneksel anlamda tıkanmaların olmasından kaynaklı oluşan sivilceler olarak ifade edilebilir. Akne probleminin olduğu yerlerde el ile dokunmak sakıncalıdır.

Oluşan sivilcelerin koparılması ya da koparılmaya çalışılması ciltte kalıcı hasarlara neden olabilmektedir. Akneler, oluştuğu yerlerde lekelenme ya da yaraların oluşmaması adına elle dokunmamak gerekmektedir. Akne tedavisi uzun süreçte devam edebilmektedir. Bu nedenle sabır isteyen bir tedavi süreci olarak ifade edilebilir. Akne problemlerinin çeşitli nedenleri de olabilir. Örneğin, içten gelen bir durum olmakla birlikte cildin temiz tutulmamasından kaynaklı olan bir sonuç olarak da kendini gösterebilmektedir.

Akne Tedavisi Nasıl Yapılır?

Akne problemlerinden kaynaklı olarak yapılan bazı tedaviler olabilmektedir. Uzmanlar, alınacak olan yardımların daha sağlıklı ve kesin olarak çözümlü bir tedavi uygulanabilir. Akne tedavisi nasıl yapılır? Vücut tiplerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Akneler bazı kişiler ile basit anlamda bazı kişilerde ağrılı olarak süreçler olabilmektedir. İltihaplı olarak yüksek aknelerin doktorlara uygun görmüş olduğu antibiyotik tedavileri uygulanabilmektedir.

Doktorunuzun tarafından verilmiş kremlerin akne tedavisinde önemli şekilde rol oynamaktadır. Kadınlarda özellikle akne tedavilerinin yapıldığı tedaviler ile başlayabilmektedir. Doktora sorularak kullanımı sağlanan hormon ilaçları ya da antibiyotik olarak vücuda daha büyük şekilde problemler yol açabilmektedir.

Akne Tedavisi İçin Yapılması Gerekenler

Akne tedavilerinde yapılacak durumlar olarak öncelikle uyumadan önce mutlaka cilt temizliği yapılması gerekmektedir. Akne tedavisi için yapılması gerekenler olarak gün içinde dolmuş olan gözeneklerin temizlenmesi çok önemlidir. Akne oluşumları önüne geçilebilmesi adına cilt temizlenmemesi durumunda problemler uzun süreli olarak devam edebilir. Cilt tiplerine göre ise uygun olan bazı sabunlar ile ya da temizleyiciler ile tespit edildikten sonra tedaviler uygulanabilir. Ürünler iyi gelecek mantıkları ile yaklaşılmalı ve çok fazla ciltle oynanmamalıdır. Aynı zamanda nemlendirici kullanımı sağlanarak cildin nemlendirilmesi sağlanmalıdır. Akne izlerinin geçebilmesi adına da elma sirkesi ile yüzü temizleyebilirsiniz.


Hemen Randevunuzu Alın
Beylikdüzü Şubemiz : 0 212 853 33 73 - 0542 543 77 30

img