Soğuk Lipoliz Nedir Ve Nasıl Uygulanır?

soguk-lipoliz-4673034_7189_o

Dengesiz beslenmeden veya diğer etkenlerden oluşan yağları yok etme işlemidir. Özellikle bel ve basen bölgesinde toplanan yağ dokusundan rahatsız olan çoku kişinin tercih ettiği görülür. Günümüzde Soğuk Lipoliz yöntemi ile cerrahi bir müdahale olmadan, ağrısız, ilaçsız ve tek seansta istenmeyen bölgelerdeki yağların çoğundan kalıcı olarak kurtulmak mümkün.

Soğuk Lipoliz(dondurarak zayıflama) yöntemi, cerrahi bir müdahale olmadan belli bir bölgedeki yağ dokusu özel bir makine yardımı ile önce ısıtılır ve sonrasında dondurulur. Bu işlem  sonunda yağ hücrelerinin etrafındaki zar dokusunun çözülmesine yol açar. Etrafındaki başka hiçbir dokuya zarar vermez ve sadece yağ hücrelerini etkileyerek yapılır. Bu uygulama sonunda ise eriyen zar dokusu, vücudun çöpçüleri olarak da bilinen makrofajlar tarafından emilerek yok edilir.

Vücutta kemikli bölge olmaksızın hemen her bölge için uygulanabilen bu yöntem sayesinde vücuttan çoğu istenmeyen yağ dokusunun atılması ve 5 ile 13 santimetreye kadar da incelme sağlanması mümkündür. Özellikle kalça, bel, basen, sırt ve kollar gibi yoğun yağ dokusunun olduğu bölgelerde yapılan uygulamalarda çok ciddi sonuçlar alınır.

30 dakika ile 1 saat arasında sürebilen seanslar sonunda ise soğuk vakum etkisi ile hiçbir şekilde deforme ve çökmeler oluşmamaktadır. Uygulama yaptıran kişi ise ertesi gün hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Tek seansta ciddi anlamda farkların ortaya çıkarabilen uygulamada bir aylık bir süre sonunda ise gözle görülür değişimler yaşanması kaçınılmazdır. Birçok kişi için tek seans yeterli olabilir fakat çok yoğun bir yağ tabakası olanlar içinse bir aylık bir süreç sonunda ikinci bir seans uygulanabilmektedir.

Bölgesel zayıflama için günümüz teknolojisi ile cerrahi müdahale olmadan başvurulabilecek tek geçer yöntemin Soğuk Lipoliz'dir.

 

Kendinizi profesyonel ellere teslim etmek istiyorsanız, İstanbul Beylikdüzü şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Randevunuzu Alın

Beylikdüzü Şubemiz: 0 212 853 33 73 - 0542 543 77 30

img