Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

lazer-epilasyon

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon uygulaması insanların çok tercih ettiği vücut uygulamaları arasında bulunuyor. Hem kadınların hem de erkeklerin uzun yıllar boyunca faydalandığı ve istenmeyen tüylerinden kurtulduğu lazer epilasyon uygulaması yan etkisi olmayan ve kalıcı sonuçları olan uygulamalardır. Tüylerin kıl köklerinin giderek zayıflamasını sağlayan ve bir daha çıkmayacak şekilde yapılan bir işlemdir. Lazer epilasyon işlemleri fiyatları bakımından da çok ideal uygulamalardır ve insanlar bu uygulamayı yaptırma konusunda herhangi bir şekilde zorlanmıyor. Seanslar ve kontroller şeklinde yapılan lazer epilasyon acısız ve yan etkisiz olduğu için çok fazla tercih edilmektedir. Kullanılan dozun durumuna göre ufak bir sızı oluşsa da bu durum katlanılamayacak boyutlarda değildir.

 

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanıyor?

Lazer epilasyon vücudun hemen her bölgesine uygulanabiliyor. Koltuk altları, bacaklar, genital bölge, bıyık bölgesi, kollar, parmak üstleri, sırt, göğüs bölgesi, karın gibi kılların görülebileceği yerlere lazer epilasyon yapılabiliyor. Lazer epilasyondan yararlananlar yalnızca kadınlar değil. Erkekler de sırt ve göğüs bölgelerine lazer epilasyon yaptırabiliyorlar. Aynı zamanda kulak içlerinde oluşan kılların yakımı da yine lazer ile alınabilmektedir. Lazerin en çok etki ettiği kısımlar ise kol altları ve bacaklardır. Kol altında 4 seans ile 6 seansta kişiler kıllardan kurtulabiliyorlar. Ancak bikini bölgesi nemli bir bölge olduğundan kişilerde tek tük kıl çıkmaya devam edebiliyor. Fakat bunlar da son derece cansız ortaya çıktığı için insanlar büyük bir fayda görüyorlar.

 

Lazer Epilasyon Yan Etkisi Var Mıdır?

Lazer epilasyon uygulamaları konusunda en çok sorulan soru lazer epilasyon nasıl yapılır sorusudur. Bu uygulamanın hiçbir yan etkisi bulunmadığı gibi istenmeyen tüylerden kurtulmak konusunda son derece etkili yöntemlerden biridir. Lazer epilasyon uygulamasından faydalanacak olan kişiler için herhangi bir şekilde risk taşımamaktadır. Bu uygulamalarda lazer ışınları cildin alt kısımlarına geçmiyor. Yani insanların organlarına kadar ulaşmıyor. Cildin üst kısmında gerçekleşiyor ve yalnızca kıl köklerinin her seansta biraz daha zayıflamasına neden oluyor. Bu uygulamalar yapılırken kişilerin belli başlı konulara dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü uygulama sonrasında bazen kızarıklık ve yanma hissi oluşabiliyor. Böyle durumlarda da uygulamayı yapan uzmana durumu bildirmek son derece önemlidir. Aynı zamanda lazer yaptıran kişilerin mutlaka epilasyon sonrasında güneşe maruz kalmaması gerekiyor. Bunların dışında insanlar için zararlı bir uygulama değildir.

 

Lazer Epilasyon Uygulamasının Aşamaları

Lazer epilasyon nasıl yapılır diye merak eden insanların bu uygulamadan önce mutlaka tüylerini minimum derecede kısaltması gerekiyor. Ancak bu kısaltma işleminin kesinlikle epilatör ile ya da ağda ile yapmaması gerekiyor. Tüyleri bir makas yardımı ile ya da jilet ile kısaltabilirsiniz. Kıl kökünün lazer tarafından görülmesi etki etmesi bakımından son derece önemlidir. Bu uygulama sırasında lazer ışınları bir alet yardımı ile cilt yüzeyine uygulanıyor. Tek tek atışlar ile taranan cilt yüzeyinde tüy kalmayacak şekilde işleme tabi tutulur. Bu uygulamanın 15 gün sonra tekrar yapılması gerekiyor. Buna da kontrol deniyor. Kontrol aşamasında seans sırasında minik olan ya da lazer tarafından görülmeyen tüylerin alınması işlemi gerçekleştiriliyor. Her seansta bu kıl kökleri daha da zayıflıyor ve bu şekilde bitmesi sağlanıyor.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Yapılır?

Lazer epilasyon nasıl yapılır sorusu kadar insanların merak ettiği bir soru da kaç seans uygulamasının yapıldığıdır. Seans uygulaması kişilere göre değişiyor. Tek seans da bu uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Dilerseniz toplu seans olarak da satın alabilirsiniz. Ancak kesin sonuç istiyorsanız en az 8 seans 8 kontrol bu uygulamayı yaptırmanız önerilmektedir.

 

img