Kalıcı Makyaj Nedir?

kalıcı makyaj, kaş, kıl teniği

Kalıcı makyaj uygulamasıyla 7/24 makyajlı ve bakımlı görünmek artık mümkün! 

Kalıcı makyaj mikro pigment genel uygulaması olup kişiye özel tek kullanımlık steril iğneler kullanıldığından son derece güvenlidir. Kalıcı Makyajda kullanılan ürünler bitki özlüdür ve alerjik reaksiyon yaratmaz. Uygulamada geçen ürünler yüz bölgesi kalıcı makyaj için özel tasarlanmıştır.

    Kalıcı makyaj ürünleri tamamen doğaldır, katkı ve koku maddeleri içermez. Kalıcı Makyaj işlemini dövme ile karıştırılmamalıdır. 

    Kalıcı makyajda Kullanılan tüm ürünler bitkisel olup, zaman içerisinde yavaş yavaş ciltten silinerek kaybolur. Kalıcı makyajın ömrü genel olarak 2-5 yıldır. Fakat bu süre kişinin cilt yapısına, yaşına ve yaşadığı çevresel faktörlere göre değişkenlik gösterir. Deri altındaki renkli pigmentler, cilt yenilendiği için azalır, solar ve sonunda tükenir. Bu sebeple belli aralıklarla kalıcı makyaja rötuş yapılması gerekmektedir. Açık renkli ciltler esmer ciltlerden ziyade daha hızlı yenilenir. Doğal olarak kalıcı makyaj daki kalıcılık süresi biraz daha kısalır. Esmer ciltler bu açıdan bakıldığı zaman daha şanslıdır. Yaş ilerledikce cildin yenilenmesi durduğundan, yaşlı ciltlerde daha uzun süre etki göstermektedir.

İşlem sırasında iğne ucu değercesine bir sızlama hissedebilirsiniz fakat isterseniz uygulanacak bölge daha önceden uyuşturulabilir.

Kaş Kontürü 

Kozmetik olarak kaş bölgesini yeniden şekillendirmek ya da o bölgeyi doldurmak için kullanılan yöntemdir. Seyrek kaşların araları doldurularak gerçekleştirilir. Yapılan uygulama ile bozuk kaş şekli düzeltilir, düşük kaşlar kaldırılır, tıbbı nedenler ile dökülmüş kaşların yerine yeni kaş tasarlanılır veya seyrek kaşların araları doldurulabilir. Kaşların uç kısımlarınının aşağıya doğru sarkması nedeniyle kişi göründüğünden daha yaşlı ve yorgun gösterebilir. Bu aşamada kaşınızı hiçbir estetik operayon olmadan yukarıya çekerek en az 6 yaş daha gençleştirmesini ve daha estetik yüz hatlarına sahip olmanızı sağlar.

Kalıcı Makyaj ilk başlarda size olması gerekenden daha koyu, dolayısıyla da kalın görünebilir. Fakat kısa sürede bu durum değişecektir, cilt kendini yeniler ve pigmentler doğal bir görünüme kavuşur. Makyajın iyileşip doğallaşması 5 gün sonra kendini belli eder 15 gün sonra da son bulur. Bu makyaj sayesinde kaşınızda istediğiniz her türlü değişiklikleri yapılabilir.

Eyeliner Uygulaması

İnsanlar çoğu sebepten eyeliner yaptırmak isteyebilir. Bu sebeplerin çözümleri olarak; büyük gözleri normalleştirilebilir, bitişik gözleri daha ayrık gösterilebilir, kücük gözleri daha büyük gösterilebilir, iddiasız gözleri daha egzotik ve çekici gösterilebilir. Kirpiği cansız olan kişilerde veya küçük gözlere sahip olan kişilerde yapılan eyeliner kalıcı makyaj uygulamasıyla daha parlak ve daha anlamlı bakışlar kazanılabilir.

Kalıcı Makyaj Neden Yapılmalı?

Sabah makyajınızı yapıp yorgun bir günün sonunda eve geldiğinizde makyajınızı temizlemek le uğraşmak istemiyorsanız kalıcı makyaj tam size göre! 7/24 doğal bir güzellğe kavuşmanızın sırrı uzman ellerden geçiyor.

Kendinizi profesyonel ellere teslim etmek istiyorsanız, İstanbul Beylikdüzü şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Randevunuzu Alın

Beylikdüzü Şubemiz: 0 212 853 33 73 - 0542 543 77 30

img